Člověk se nikdy nezbaví toho, o čem mlčí.
Karel Čapek
Objednej se
Člověk se nikdy nezbaví toho, o čem mlčí.
Karel Čapek
Objednej se

Zuzana Matoušková, MBA

Zaměření

Individuální terapie, Partnerské vztahy

Praxe

+7600h

Co spolu můžeme řešit?

Mohu Vám nabídnout své dosavadní životní a profesionální zkušenosti v oblastech rodinných vztahů, manželských nesouladů, osobního rozvoje a koučinku či managementu. Stále na svém vzdělávání aktivně pracuji a nově nabyté znalosti propojuji se svými zkušenostmi, jak vlastními, tak terapeutickými.

Věřím, že změnou postoje k dané situaci nebo problému získáme prostor k novým příležitostem.

O mně

Jsem žena, manželka, matka, úspěšná manažerka, výkonnostní sportovec, rozhodčí bojových sportů. Mnoho rolí, mnoho úspěchů, sem tam i pádů. Po 20 letech ve vysokém managementu jsem potřebovala udělat ve svém životě změnu. 

Tuto změnu mi nabídla oblast terapie. Aktuálně se vzdělávám na Pražské vysoké škole psychosociálních studií a disponuji praxí skupinových, párových i individuálních terapií. Naučila jsem se a učím se žít v pravdě, otevřenosti a v odvaze pojmenovat problém. To je vstupní branou ke změně. 

Můj život stále doprovází sport, který mi pomáhá chovat úctu k výkonům každého, kdo se snaží něco pro sebe dělat. Překonala jsem několik výzev, jako je běžecký maraton, cyklistický dálkový závod, reprezentovala jsem ČR v kickboxu, miluji tanec a jógu. Tuto oblast využívám nejen ke své duševní hygieně, ale i nauce o sobě a svých pocitech.

Tělo a duše jsou jedním vzájemně úzce propojeným celkem. 

Mé CV

2020 – po současnost Terapeutická praxe 

  • 2021 Soukromá terapeutická a seberozvojová praxe
    Rodinné a vztahové terapie, seberozvoj a management
  • 2020-2021 Branické sanatorium Moniky Plocové – léčba závislostí
    Skupinové, individuální a rodinné terapie

2018 – po současnost Hlavní rozhodčí pro ČR – Český svaz kickboxu

2019 – 2020 Příprava na práci terapeuta
Samostudium, distanční studium, sebezkušenostní terapie a semináře, supervizní terapie

2017 – 2018 Cayman Pharma – Commercial Director

Výrobní společnost, zodpovědnost za obchodní úsek, strategie, plány, vyjednávání s dodavateli a odběrateli po celém světě, řízení logistiky, obrat 400 mil. Kč

2014 – 2017 Medochemie – General Manager CZ

Zodpovědnost za řízení celé české pobočky, nové produkty, inovativní projekty, 50 zaměstnanců, obrat 380 mil. Kč

2011 - 2014 Mateřská dovolená ☺

2001 – 2011 Stada Pharma – General Manager CZ/SK

Jednatelka společnosti, zodpovědnost za pobočky v ČR a SR, restrukturalizace společnosti po spojení dvou jednotek – personální, ekonomická, logistická, 75 zaměstnanců, obrat 450 mil. Kč 

1996 – 2001 Sanofi Aventis (bývalá Léčiva) – Sales Administrator Manager

Zodpovědnost za logistické procesy spojené s dodávkami do Ruska a bývalých stanových republik – Rusko, Bělorusko, Gruzie, Uzbekistán, Kazachstán, Turkmenistán

Reference

Sylva A.Č.

K Zuzaně jsem začala chodit s úmyslem pracovat na sobě a uspořádat si lépe svůj život. Už při prvním setkání jsem zažila několik "aha" momentů a měla jsem hodně dobrý pocit. Zkoušela jsem už předtím jiné terapeuty, ale tak rychlý posun jsem nezažila. Nedlouho nato, co jsme spolu začaly pracovat, se mi sledem různých událostí život postupně zbortil jak na poli vztahu, tak práce, bydlení i zdraví. Jsem nesmírně vděčná za to, jak mi Zuzana pomohla tímhle náročným obdobím projít, ustát jej a vyjít z něj nakonec silnější, s vědomím sebe sama, se zdravějším nastavením. Mám teď pocit, že jedu ve správných kolejích a i když z nich někdy vybočím, poznám to a zvládnu se, už sama, zase dostat na správnou cestu. Zuzana je profesionál se skvělým lidským přístupem. Dokáže jít velmi účinně a efektivně k jádru problému. Neříká člověku co má dělat, ale pomůže mu samotnému dojít k pochopení a přijít na správné řešení a odpovědi.
Setkávání se Zuzanou byla ta nejlepší investice času i peněz jakou jsem mohla udělat. Kvalita mého života je teď nesrovnatelně lepší a vím, že pokud někdy přijde znovu těžké období, zvládnu jej. A kdyby by to náhodou byl zase pád do víru Maelstromu, vím, na koho se obrátit:)
Děkuji Zuzano!

Štěpánka

Přišla jsem k paní Matouškové jako mladá dívka po škole, která netušila, jak s životem naložit. Ztrácela jsem se ve svých myšlenkách, dělala si starosti s tím, co si o mně ostatní myslí a neuměla jsem si představit, že mě někdy bude život opět bavit. Bála jsem se projevit své emoce a stanovit si určité hranice, které bylo potřeba. To vše se změnilo během pár sezení na terapii. Vstřícnost a ochota paní Matouškové zajistila v její ordinaci pro mě bezpečí a místo, kde mohu říct cokoliv bez odsuzování. Časem jsem si začala více uvědomovat svoji hodnotu a můj život konečně dostal správný směr. Stanovila jsem si své hranice a po velmi dlouhé době, jsem dala na první místo sebe a začala dělat, co ve skutečně já chci, nikoliv okolí. Musím říct, že nikdy mi nebylo lépe. Nyní si neumím představit, že bych tenkrát na první terapii nedorazila. Změnilo mi to život a konečně mohu život žít.

Katka a Tom

Na terapii u paní Matouškové nás nikdo k ničemu nenutil. Vše plyne přirozeně, ale oba jsme došli k mnoha tématům, na kterých chceme pracovat, spolu i zvlášť. Skvělá investice. Příjemný čas.
No a pak to druhé, svatba byla v září v Aeru a byla cool, krásná a absolutně po našem. Pozdrav v příloze / níže.
Moc děkujeme, bez setkání u vás a rande po nich by to možná nebylo.

Jana S.

Byla jsem nastavená od malička, že všechny problémy si řeším sama a kdo jde na terapie, je slaboch. Trvalo mi 34 let, než jsem si po rozhovoru s kamarádkou uvědomila, že i já nemusím být ta silná a smím si říct o pomoct. Od přátel jsem slyšela pozitivní i negativní zkušenosti s různými druhy terapií, proto jsem netušila, co čekat. Rozhodně jsem ale byla rovnou připravená na to, že první návštěva bude určitě i poslední, jelikož spousta mých přátel měla tuto zkušenost, tak mě na to dopředu upozorňovali, abych nebyla zklamaná. Má první návštěva ale proběhla úplně jinak, Zuzka mi sedla hned, osobnostně, i přístupem. Nenabízí okamžité řešení, nabízí posun a jak ho docílit, "donutila" mě spoustu věcí přehodnotit, na ještě větší spoustě věcí i zapracovat. Pozoruji na sobě jediný "negativní" dopad a to je ten, že od té doby, co ji navštěvuji, bych nejraději terapie doporučila všem.

Katka Z.

Každý to známe. Ten pocit nekonečného kruhu, labyrintu, věčného selhání nebo nedostatečnosti. Snažíme se najít cestu ven, děláme psí kusy, ale ocitáme se pořád na začátku, který nikdy není koncem. A pak si jednou řeknete „dost“ a snad naposledy zkusíte jinou cestu. Možná plní obav, strachu a třeba i skepse se poprvé posadíte naproti člověku, který vás vůbec nezná. Prohodíte pár na první pohled zdvořilostních vět a velice pravděpodobně se vám stane to, co se stalo mně. Začne se vámi pomalu ale citelně rozlévat klid a chuť to povídaní nikdy neskončit. Protože jste se posadili naproti člověku, který je plný empatie a laskavosti. Člověku, který vás nesoudí, který začne to vaše bludiště procházet s vámi a vy se přestáváte tak strašlivě bát, že skončíte zase na začátku. Protože ona vás na konec dovede. Paní Zuzka Matoušková to mé bludiště rozpletla a pomohla mi zasadit ty zdánlivě nikam nepatřící kostičky na ta pro mne správná místa. Přivedla mě k vědomí a tím mi bez nadsázky změnila život. Děkuji.

Petr

"V mé nelehké době už jsem nevěděl kam.. Jak znovu vykročit, kde znovu začít a jakým směrem jít.. Terapii jsem v minulosti již zkoušel a úplně mi to nepomohlo.. říkal jsem si, že tomu dám druhou šanci, byl jsem zoufalý, byl jsem na dně. Terapeutka Zuzana mě přesvědčila o tom, že to jde. Vždy jsem se u ni cítil velmi dobře a po pár sezeních jsem odcházel vždy plný energie, plný síly, ale hlavně, s hlavou nahoře.. díky ni jsem přešel to, co jsem myslel, že sám nezvládnu.. je to terapeut s velkým T a dokáže Vás nasměrovat tím správným směrem.. VELMI doporučuji."

Míša G.

Po rozchodu s přítelem jsem se začala ptát sama sebe, proč mi nikdy žádný vztah nevyšel. Rozhodla jsem se proto vyhledat pomoc. Během terapií mi paní Zuzka pomohla rozebrat a porozumět mnoha věcem týkající se mě samotné, mé rodiny, dětství, práce atd., které určitým způsobem ovlivňovali můj postoj a přístup k všem mým partnerům. Jsem za naše sezení velmi vděčná a za to, že jsem si uvědomila mnoho věcí, na kterých mohu pracovat a které mohu změnit.

chevron-downmenu-circlecross-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram