Člověk se nikdy nezbaví toho, o čem mlčí.
Karel Čapek
Objednej se
Člověk se nikdy nezbaví toho, o čem mlčí.
Karel Čapek
Objednej se

Partnerská poradna

V podstatě každý z nás má představu o tom, jak by měl náš budoucí partner vypadat a dle těchto představ si partnera také vybíráme. Ujasňujeme si co ve vztahu chceme a co nechceme. Tohle období hledání je hezké, plné zážitků, erotiky, ale taky často kruté, bolestivé a stojí nás hodně slz. V tomto období se vlastně učíme vymezovat a tvořit si takový svět jaký chceme. S tím jsou spojené dvě polohy v rámci partnerských vztahů. Buď opouští nebo odmítá někdo nás, protože pro něj nejsme ten dílek, který by mu zapadal do jeho životní skládanky nebo jej opouštíme my z toho stejného důvodu.

V tu chvíli prožíváme velkou ztrátu, a lidé ji často vnímají, že nejsou pro toho druhého dost dobří (to pak otevírá téma naší sebehodnoty). Je to přirozené, pochopitelné, ale ve skutečnosti je to trochu jinak.

Představte si, že jste se nastěhovali do nového bytu a zařizujete si jej. Máte představu o tom, jak chcete, aby ten Váš byt vypadal a dle toho si jej taky vybavujete. Pak se jednou proházíte ulicemi a uvidíte ve výloze, krásný obraz. Řeknete si: „Ten musím mít“. Vejdete do obchodu a čím víc si jej ohlížíte, tak tím víc začínáte přemýšlet nad tím, jestli se Vám tam bude hodit. Jestli rozměry toho obrazu jsou takové, že se Vám na stěnu vejde, jestli se tam i barevně konec konců bude hodit apod. Odejdete a po pár dnech přijdete znovu. Děláte všechno proto, aby jste ho tam mohli mít, ale pořád Vám tam nezapadá. Moc se Vám líbí, ale nakonec zjistíte, že jej vlastně mít nemůžete a nikoliv z toho důvodu, že by se Vám nelíbil, ale prostě nezapadá do koncepce toho bytu. V tu chvíli máte pak opět dvě možnosti. Buď jej necháte v obchodě a řeknete mu NE nebo se pustíte do změny koncepce celého bytu tak, aby Vám tam zapadnul a hodil se tam.

Odpovězte si sami, jak byste se rozhodli. Obě varianty jsou správné a jediný rozdíl, který bude tvořit Vaši spokojenost od nespokojenosti, od Vašeho správného nebo špatného rozhodnutí je jen okamžik, kdy si položíte otázku: „Tak jak to chci? V čem se budu cítit dobře?“

Přeneseme-li to na partnerské vztahy, tak to je přesně klíčový moment, který otevírá osobní témata pro individuální terapii nebo párovou terapii. V případě, že váháme příliš dlouho, a cítíme, že by náš partner mohl být tím celoživotním, pak je dobré vyhledat poradenství popř. terapii, která Vám pomůže pojmenovat to co se sami snažíte pojmenovat jen velmi těžce. Při terapii si velmi často pojmenujete své vlastní hodnoty. Řeknete si co opravdu v životě chcete a budete svůj život pak budovat s větší sebedůvěrou a pevněji. Možnost je také využít párovou terapii a to v případě, kdy oba partneři cítí mezi sebou rozdíly a mají oba motivaci je společně řešit.

Co je pro Vás přínosem, když využijete tyto poradenské nebo terapeutické služby? Vaše osobní stabilita a spokojenější život. A to jak v případě, že to v terapii dopadne happy endem, tak i v případě, že si přijde na to, že se k sobě nehodíte. V tu chvíli to bude bolet, ale budete vědět co chcete a co ne. A hlavně budete to vědět v těch možná nejklíčovějších oblastech Vašich hodnot a potřeb pro Váš budoucí spokojený nejen partnerský život.

PARTNERSKÉ VZTAHY

DANIEL BAUMRUK

Váš partner tam, kde se o svých nepohodách obáváte mluvit.
poradna:
Opletalova 55, Praha 1
sídlo společnosti:
Lískovecká 1752, Frýdek-Místek

Napište nám

Napište mi

Uvedené informace jsou využity pouze ke komunikaci s Vámi či zasílání newsleterů.

*povinné pole

chevron-downmenu-circlecross-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram