Člověk se nikdy nezbaví toho, o čem mlčí.
Karel Čapek
Objednej se
Člověk se nikdy nezbaví toho, o čem mlčí.
Karel Čapek
Objednej se

Rodinné poradenství

manželské poradně řeším s klienty nepohody související s nimi jako pár a to v širším kontextu než v poradně partnerské. V rodinné poradně se věnujeme celému rodinnému systému. Můžeme spolu třeba mluvit o rodinných vztazích v otázkách vazeb s prarodiči, se svými dětmi nebo přímo jejich situaci ve škole (šikana apod.) až po otázky drogové závislosti, kteréhokoliv člena rodiny.

Ptáte se, jak taková spolupráce může vypadat?

Ukažme si to na smyšleném případě v okamžiku, kdy pociťujete, že Vaši rodiče Vám zásadně vstupují do výchovy Vašich dětí. Jsou to situace, kdy už to není jenom o babičkovském a dědečkovském rozmazlování a hýčkání, ale o narušování Vašich představ, jak své dítě chcete vychovávat. Důvodů proč tam může být celá řada. Prarodiče se např. nesrovnali s tím, že máte rodinu s partnerem, kterému nevěří, mohou na něj třeba také žárlit, že svou dceru nebo syna již nevidí tak často. Další alternativa může být, že se cítí neužiteční a odstrčeni a snaží si vybudovat zpět své postavení v rodině a nebo je taky možné, že se jim těžko přijímá fakt, že už jsou babičkami a dědečky a že vlastně v životě jim přichází období stárnutí, důchodu a prostě si nemohou na tuto změnu zvyknout apod. Často v těchto okamžicích dochází v rodinách k velkým konfliktům a jenom proto, že řeší situaci bez náhledu. To je taky pochopitelné. Když v nějakých vztazích žijete řadu let, tak Vás ani nenapadne, že by se situace mohla jevit jinak.

Můžeme taky společně řešit Vaše děti, které údajně trpí ADHD nebo ADD. Dnes moderní označení pro hyperaktivní děti s poruchou pozornosti, které velmi často nemají a chybí jim jen pevné a srozumitelné vedení. Pomocí jednoduchých metod můžeme společně zásadně změnit pozici ve škole a ovlivnit tak pohodou Vašeho dítěte.

Nebo pro představu ještě jeden příklad. Máte pocit, že Váš člen rodiny je závislý na alkoholu, gamblingu nebo Vám často uniká do virtuálního světa prostřednictvím sociálních sítí či počítačových her? V případě, že na konzultacích dospějeme k tomu, že to tak opravdu je. Je dobré vědět, že Vašemu členovi rodiny něco chybí a od něčeho uniká, před něčím se chce schovat a něco se bojí řešit. I tomuto tématu se můžeme věnovat a můžeme spolu mluvit o tom, jak s ním znovu budovat vztah a co je potřeba změnit, aby jste tuto situaci ustáli.

Jednoduše řečeno, rodinné poradenství je o nahlédnutí nepohod, které mají nebo mohou mít dopad na většinu členů rodiny. V rámci terapie tak neošetřujeme jen jednoho člena rodiny, ale zabýváme se zvládnutím situace v rámci celého rodinného systému.

 

Mohlo by Vás zajímat: PARTNERSKÉ VZTAHY, RODINNÉ VZTAHY

DANIEL BAUMRUK

Váš partner tam, kde se o svých nepohodách obáváte mluvit.
poradna:
Opletalova 55, Praha 1
sídlo společnosti:
Lískovecká 1752, Frýdek-Místek

Napište nám

Napište mi

Uvedené informace jsou využity pouze ke komunikaci s Vámi či zasílání newsleterů.

*povinné pole

chevron-downmenu-circlecross-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram