Člověk se nikdy nezbaví toho, o čem mlčí.
Karel Čapek
Objednej se
Člověk se nikdy nezbaví toho, o čem mlčí.
Karel Čapek
Objednej se

Daniel Baumruk

Zaměření

Představení týmu

Praxe

+25.000h
WEB

V přímé terapeutické praxi působím od r. 2009 a myšlenka otevřít v soukromé praxi tým odborníků zrála delší dobu. Setkávám se s tím, že řada situací, které klienti ve svých životech řeší má obsáhlejší problematiku a já jim mohu pomoct jen do určité míry. Pak se ptají, kde dané věci mohou řešit.

Pod jednou střechou Vám v tuto chvíli mohu představit tým odborníků, s větší nebo kratší praxí. Všichni máme ale společné to, že Vás vedeme k jádru problému, i když to nemusí být vždy příjemné. Každý z nás se v dané specializaci vzdělává a jsme pod pravidelnou supervizí. Důležitá informace, která by zde měla zaznít, že všechny členy týmu jsem nevybíral prostřednictví pohovoru, ale mám s nimi osobní zkušenost a stojí za nimi historie kvalitní práce.

Jakou obsáhlejší problematiku mám na mysli?

Pro představu s jakými tématy se setkáváme a kde Vám můžeme poskytnout komplexní služby:

  • Procházíte rozvodovým procesem a čelíte komplikovaným rodinným reakcím a ptáte se, jak vše zvládnou děti nebo zda je možné ještě vztah udržet?
  • V manželství se potýkáte s tím, že Vaše dítě trpí nějakým hendikepem a každý máte jiný přístup k výchově?
  • Vaše dítě prochází náročnou životní situací ve školním prostředí a setkáváte se s různými přístupy pedagogů a např. i reakcemi partnera? Nenalézáte shodu a společný rytmus v tom, jak situaci řešit?
  • Všimnuli jste si, že např. vždy před pracovní poradou se Vám sevře žaludek, ztrácíte chuť k jídlu a objevuji se u Vás problémy se zažíváním?
  • Při dlouhodobé psychické zátěži mě bolí záda a situace se nemění ani po návštěvě lékaře.
  • a řada další životních situací, kde se snoubí psychické i fyzické nepohody.

Od této chvíle se můžete opřít o tým, který mezi sebou komunikuje a navazuje na sebe. Cílem je pro Vás vytvořit přehledné a srozumitelné terapeutické programy a procesy, ve kterých bude cítit skutečnou změnu.

Reference

Monika K.

Vybrala jsem si spolupráci s p. Baumrukem, protože jeho přístup je více lidský než naučeně schematický jako u jiných terapeutů. Během rozhovoru působí přátelsky, zainteresovaně a trpělivě. Ocenila jsem možnost vypovídat se s veškerou "omáčkou" okolo, a to nejen z věcí z přítomnosti, ale i minulosti. P. Baumruk vždy měl dobrou otázku či poznámku tak, aby nastavil zrcadlo, měl radu v objektivní a obecné rovině problému. Klade důraz na potřebu klienta, ale zároveň se snaží o konstruktivní a někam směřující průběh terapie či sezení. U p. Baumruka jsem neměla pocit odstupu a pouze jako klienta v řadě dalších klientů jako u jiných terapeutů.

Michal

Daniel Baumruk mě během dvou sérii sezení obrovsky posunul vpřed k pochopení sebe sama, skutečného původu a kontextu svých myšlenek v konfrontaci s jiným možným přístupem a přispěl tak k rychlému konci počínající partnerské krize. Ocenil jsem především kombinaci jeho plné profesionality a vlídného, respektujícího, přitom však přímého a rázného přístupu k věci. Velice mi sedl také svým smyslem pro humor. Vždy jsem dostal fůru podnětů k přemýšlení. Chvíli mi trvalo si vše utřídit v hlavě, naučit se mluvit o věcech, o nichž jsem dosud s nikým nemluvil a pochopit, že smyslem terapie patrně nikdy nebude poskytnutí správných odpovědí na záludné otázky vlastního nitra a odstranění problému jakoby kouzlem, ale pomoci správně identifikovat jeho kořeny, získat na něj, i díky jiné perspektivě, reálný náhled a najít vlastní cestu, jak si v krizové situaci poradit.

Hanka V.

"Děkuji Danovi za pomocnou ruku, kterou mi nabídl při našich společných sezeních. Je terapeutem, který vás přivede k odpovědi nenucenou formou - vezme vás na místo, kde na ni přijdete sami. Dan mi pomohl v otázkách rodinných, partnerských vztahů a hlavně ve vztahu k sobě samé. Nadhled nezaujatého člověka mi často odhalil možnosti, které by mě samotnou nenapadly. Pohoršené pohledy u něj nehledejte, v konzultacích je prostor pro jakákoliv témata. Proto návštěvu u Dana vřele doporučuji, má v sobě navíc vysoce nakažlivý vnitřní klid a pohodu."

Jiří K.

"Služby pana Daniela Baumruka jednoznačně doporučuji. Má úžasně citlivý přístup a velmi nenásilně a správně cíleními dotazy dokáže proniknout opravdu k jádru vašeho problému. Přišel jsem k němu na doporučení a chtěl poradit s konkrétní problematickou interakcí. K mému údivu se to ukázalo jako mnohem hlubší záležitost, na které jsme společně začali pracovat, a po několika sezeních můžu s naprostou jistotou tvrdit, že mi pomohl se s těmito problémy s přehledem vypořádat. Naučil mě uchopit spoustu problémů a načrtnul cestu, jak se s nimi poprat. Máloco v životě doporučím s takovou vehemencí jako jeho terapii. Opravdu to má smysl a výsledek je brzy evidentní."

Petra Tichá

Hlavní vedoucí a zdravotník - Umělecké agentury Ambrozia o.p.s.

"Dan je kamarád a kolega do nepohody. S dětmi pracuje zodpovědně a zároveň je nenudí. V krizových situací zachovává chladnou hlavu a s klidem sobě vlastním, řeší od ulomeného nehtu až po hospodářskou krizi, jako by to pro naše děti bylo životně důležité... Mám Tě ráda a těším se na další spolupráci."

Mgr. Hanka Zakouřilová

Speciální pedagog

"Daniela vnímám jako člověka, muže, který ví, kam směruje a dovede nasměrovat i Vás. Umí to, jak s dětmi, tak s dospělými. Cením si jeho pohledu a názoru."

Mgr. Jitka Gurňáková PhD.

Slovenská Akademie Věd

"V dňoch 23. - 27. 5. 2018 bol Daniel Baumruk súčasťou tímu
výskumníkov z Ústavu experimentálnej psychológie CSPV SAV pri zbere dát
na súťaži profesionálnych posádok ZZS Rallye Rejvíz, kde
preukázal schopnosť efektívne viesť pološtruktúrované rozhovory s
veliteľmi súťažiacich posádok ZZS za účelom výskumu netechnických
zručností pracovníkov ZZS"

Josef B.

"Dana znám léta a je to opravdu výborný člověk, přítel a lektor, který mě částěčně "vychoval".
Bez jakkékoliv představy o výsledku jsem se pokusil obrátit na Dana s pokusem o nasměrování k vhodnému "člověku" na moje vnitřní problémy.
Stačilo několik jednoduchých otázek a odpovědí od Dana a rychle mi jeho slova dávaly smysl.
Nikdo se nerozhodne lépe než já sám a to zejména podle svého vnitřního "měřáku spokojenosti".
Díky Dane.
S doporučenou kolegyní už doladíme zbytek.
Věřím, že jsi pro lidi obrovská pomoc.
Danova životní síla motivace je neuvěřitelně silná a o to lépe ji dokáže předat dále.
Když chceš ostatním svítít, musíš sám hořet!"

Mgr. Marie Zajícová

učitelka, lektorka Brusel, Belgie

"Měla jsem možnost poznat Daniela na letním soustředění v Chorvatsku. Vždy s úsměvem a pozitivně naladěn. Nikdy nelitoval času "navíc" a věnoval se mládeži, kdykoli bylo třeba. I jako kolega zcela samozřejmě vždy podá pomocnou ruku. Daniel je při práci velmi trpělivý, používá vlastní metody, které fungují. Dokáže navodit tu správnou a tvůrčí atmosféru. Jeho silnou stránkou je schopnost komunikace se všemi věkovými kategoriemi, schopnost najít řešení i tam, kde ho jiní nehledají."

Ing. Věrka Novotná

lektorka, koučka a mediátorka

"Daniel Baumruk je mladý perspektivní lektor s otevřeným srdcem, smyslem pro humor a odhodláním dělat správné věci. Myšlenky,
které prezentuje na svých seminářích jsou nosné, zajímavé a
obohacující. Semináře probíhají hravou formu a věřím, že si je užijete."

chevron-downmenu-circlecross-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram