Člověk se nikdy nezbaví toho, o čem mlčí.
Karel Čapek
Objednej se
Člověk se nikdy nezbaví toho, o čem mlčí.
Karel Čapek
Objednej se

Mgr. Lucie Šinková Pospíšilová

Zaměření

Poradenství, Školní preventivní poradenství, Terapie

Praxe

+15000h

Co spolu můžeme řešit?

Podrobně popsané oblasti a informace naleznete pod odkazem ŠKOLNÍ PREVENTIVNÍ PORADENSTVÍ, ale jedno větou řečeno. Budu s Vámi řešit Vaše nepohody spojené se školním prostředím. Věřím, že nejen v době pandemie jste byli nuceni řešit různé situace s prospěchem či chováním Vašeho dítěte. Všechny otázky v této oblasti můžete směřovat ke mě a velmi ráda budu s Vámi na ně hledat odpovědi.

O mně

"Nezapomínej, že tvá věta je čin."   (Antoine de Saint-Exupéry)

Moudrá slova, nad kterými nechávám vždy na začátku školního roku hloubat v českém jazyce mé vyjukané žáky šesté třídy. Jsem přesvědčená, že to je přesně ten správný věk... Proč? Chci, aby v tomto svém zlomovém období, kdy se z nich začínají "klubat" osobnosti, věděli, že slova jsou mocná zbraň - v dobrém slova smyslu, ale i v tom špatném. Že řečené má vždy své důsledky. A pamatovali si to během celého svého života. 

Protože za roky praxe školního metodika prevence vím, kolik krásy i smutku mým žákům do života slova přinesla - od spolužáka, kamaráda, učitele, rodiče... Krásná slova nás těší, motivují, pohladí po duši... Ale co ta plná smutku, zloby, strachu? Jak si s nimi poradit? Jak se jim postavit? Jak s nimi žít? Jak čelit jejich následkům? A proto jsem tu pro své žáky já. Pro radost, ale hlavně pro to, co bolí. A ze stejného důvodu jsem zde také pro vaše děti i pro vás. Věřím, že svět, aby prospíval, potřebuje osobnosti, které si umí poradit s problémy rozličného druhu. Věřím, že i bolestivá zkušenost může být nakonec zdrojem velké síly. Vnitřní síly jedince. Věřím, že strach nebo úzkost mohou být pomocníci při hledání sebe sama, svého místa v životě.

Nic předem nevzdávám, s respektem a úctou přistupuji ke každému, kdo mě osloví, ať jej v životě potkalo cokoliv. Měla jsem tu čest stát se průvodcem těžkým obdobím desítek dětí i jejich rodičů. Prý jsem “matka světa”, řekl mi to kdysi ve své profesi vážený muž. Je to nadsazené, ale něco na tom je. Dvě úžasné děti jsem porodila, dvě skvělé vychovala v pěstounské péči, jedno jedinečné mi přišlo do života jako můj žák a stalo se po letech mou velkou oporou, mnoho mých “školních dětí” se za mnou stále vrací, i když už jsou vyšlé ze základní školy. Největší radost mi dělají právě ty, které musely čelit slzám různých velikostí, ale zvládly to. Jsem na ně hrdá a velice si jich vážím.

S pokorou v mysli, podanou rukou, úsměvem… a laskavou a povzbuzující VĚTOU  pro každého, malého i velkého, kdo to potřebuje. L. Š. P.

Mé CV

 

Objednej se
chevron-downmenu-circlecross-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram